Skip to content

Styrelse

Hans Wolfbrandt

Ordförande & Nationell ledare

Kyrkoherde i Lysekil. Del i ledningsgrupp för New Wine

Tel: 076-000 32 11
E-post: hans.wolfbrandt@svenskakyrkan.se 

IMG_5931

Linda Andersson

Pastor Rörviks frikyrka

Del i ledningsgrupp för New Wine Småland

Tel: 076-139 64 64
E-post: lindaandersson64@gmail.com

JohannaG

 

Johanna Gell

Koordinator New Wine

Del i ledningsgrupp för NW Småland & kontaktperson Unga Vuxna

Tel: 076-890 23 84
E-post: johanna.gell@newwine.se

IMG_5920

John Derneborg

Pastor i Pingstkyrkan Vänersborg

Del i ledningsgrupp för New Wine & resande inspiratör för New Wine

Tel: 0703-636 553
E-post: pastor@vanersborg.pingst.se

65587501_2339540566138395_7738779263431606272_n

Daniel Thorvaldsson

Pastor i Vallhamrakyrkan, Partille, Göteborg

E-post: daniel.thorvaldsson@vallhamrakyrkan.se

IMG_5953

Paul Orlenius

Pastor & föreståndare i Citykyrkan, Stockholm

Del i ledningsgrupp för New Wine & regionledare Stockholm

Tel: 073-382 44 82
E-post: paul.orlenius@cks.se

65208959_642065529600604_4006208900863885312_n

Stefan Malmström

Församlingsledare i Pingstkyrkan, Vänersborg

Kassör i New Wine

Tel: 0707-65 59 70
E-post: stefan.malmstrom@newwine.se

65648868_402623390350324_4363144387085991936_n

Kim Brynte

Pastor i Immanuelskyrkan, Malmö

Regionledare Syd

Tel: 0768-67 49 31
E-post: kim.brynte@newwine.se

IMG_5892

Karin Malmström

Församlingspedagog i Lysekil församling

Kontaktperson för bön

E-post: karin.malmstrom@svenskakyrkan.se

IMG_5964

Johan Jordeskog

Pastor i Salemkyrkan, Vargön

Regionledare Väst

Tel: 076-000 08 73
E-post: jordeskog@gmail.com

65645091_480431436044551_5196876957479862272_n

Alfred Nygren

Pastor i Citykyrkan, Stockholm

Kontaktperson för lovsång

E-post: alfred.nygren@cks.se