Styrelse

Hans Wolfbrandt

Ordförande & Nationell ledare

Kyrkoherde i Lysekil. Del i ledningsgrupp för New Wine

Tel: 076-000 32 11
E-post: hans.wolfbrandt@svenskakyrkan.se 

Linda Andersson 

Pastor

Del i ledningsgrupp för New Wine

Tel: 076-139 64 64
E-post: lindaandersson64@gmail.com

Per Eive Berndtsson

 

 

 

 

Per Eive Berndtsson 

Präst i Kornhillskyrkan, Halmstad

Del i ledningsgrupp för New Wine

Tel: 0733-122 221
E-post: per-eive@kornhill.se

John Derneborg 

Pastor i Pingstkyrkan Vänersborg

Del i ledningsgrupp för New Wine samt resande inspiratör för New Wine

Tel: 0703-636 553
E-post: pastor@vanersborg.pingst.se

Patricia Ask

Pastor i One Way Church, Stockholm

Del i ledningsgrupp för New Wine

Tel: 073-420 80 22
E-post: patricia.ask@onewaychurch.se

Paul Orlenius

Pastor & föreståndare i Citykyrkan, Stockholm

Regionledare Stockholm

Tel: 073-382 44 82
E-post: paul.orlenius@cks.se

Stefan Malmström

Medlem i Pingstkyrkan Vänersborg

Kassör i New Wine

Tel: 0707-65 59 70
E-post: stefan.malmstrom@newwine.se

Magnus Davidsson

Pastor i Lugnetkyrkan, Falun

Regionledare Norr

Tel: 0708-205 380
E-post: magnus.davidsson@lugnetkyrkan.se

Stefan Swärd 

Pastor i Folkungakyrkan, Stockholm

Tel: 070-492 23 10
E-post: sward@src.a.se

 

Karin Malmström

Församlingspedagog i Lysekil församling

Kontaktperson för bön 

E-post: karin.malmstrom@svenskakyrkan.se

Kim Brynte 

Pastor i Immanuelskyrkan, Malmö

Kontaktperson för ungdom

Tel: 0768-67 49 31
E-post: kim.brynte@newwine.se

Johan Jordeskog

Pastor i Salemkyrkan, Vargön

Regionledare Väst samt kontaktperson för barn & familj

Tel: 076-000 08 73
E-post: jordeskog@gmail.com

Alfred Nygren

Pastor i Citykyrkan, Stockholm

Kontaktperson för lovsång

E-post: alfred.nygren@cks.se

Björn Fredriksson

Pastor & föreståndare i Salemkyrkan, Vargön

Kontaktperson för lokalgrupp och praktiska frågor för sommarkonferensen i Vänersborg

Tel: 0701-409262
E-post: bjorn.fredriksson@salemkyrkan.nu

Christer Roshamn

Pastor & föreståndare i Motala Baptistförsamling

Regionledare Öst

E-post: christer@motalabaptist.se

Jonas Hallabro

Distriktsföreståndare EFS Sydsverige & Salt Sydsverige

Kontaktperson unga vuxna samt ansvarig för ledarträning

E-post: jonas.hallabro@efs.nu